Gizlilik Bildirimi

EfG, kendisine emanet edilen bilginin gizliliğini ve mahremiyetini korumaya azami seviyede önem göstermektedir. Bu temel yükümlülüğün bir parçası olarak EfG, web siteleri ve anket uygulamaları aracılığıyla topladığı kişisel bilgileri, yasal mevzuat ve ESOMAR (European Society for Opinion and Marketing Research) ilkeleri çerçevesinde en uygun bir şekilde korumaya ve kullanmaya özen gösterir.

Kişisel Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı

Hakkınızdaki kişisel bilgileri, sadece siz izin vermeyi kabul ettiğiniz takdirde toplar ve kullanırız. Araştırmalarımıza katıldığınızda vermiş olduğunuz bilgiler -rıza vermeniz halinde- sonraki araştırmalarımız için de kullanılabilir. EfG araştırmalarına katılarak, veri tabanına kaydolarak ve/veya kişisel bilgilerinizi paylaşarak, Gizlilik Bildirimi kullanımını da kabul etmiş olursunuz.

Size ait kişisel bilgiler, sizin izniniz olmadan veya sair surette kanunlar veya profesyonel standartlar sebebiyle gerekmedikçe veya tarafınızdan izin verilmedikçe, başka amaçlarla kullanılmamaktadır. Örneğin, eğer bize EfG hakkında bilgi talep eden bir e-posta mesajı gönderirseniz, e-posta adresi ve diğer bilgileri sadece size yanıt vermekte kullanırız. Eğer EfG’de bir işe başvurmak üzere internet üzerinden bize özgeçmişinizi gönderirseniz, vermiş olduğunuz bilgileri sadece EfG’deki iş imkânları ile sizi eşleştirmek amacıyla kullanırız. EfG, genel olarak sadece talebinizi yerine getirmek için gereken kişisel bilgileri toplamaktadır. Tercihe bağlı ek bilginin istenmesi halinde bu durumdan bilginin toplanması noktasında haberdar edilirsiniz.

EfG; hassas kişisel bilgiyi sadece ilgili şahısların bu bilgiyi tarafımıza kendilerinin rızaları ile temin etmesi halinde veya söz konusu bilginin toplanmasına kanunlar veya profesyonel standartlarca toplanması gerektiğinde ya da toplanmasına izin verildiği sürece toplar. Lütfen EfG ile hassas bilgilerinizi paylaşırken takdirinizi kullanınız. (Hassas bilgi; kişinin ırkı, etnik kökeni, politik inançları, sendika üyeliği, dini ve benzeri inançları, fiziksel ve akli sağlığı, cinsel hayatı veya sabıkası ile ilgili kişisel bilgileri içerir.) Belli amaçlar için EfG’ye hassas bilgi vermenin gerekli veya uygun olup olmadığına ya da olup olmayabileceğine dair herhangi bir sorunuz varsa lütfen info@efgarastirma.com adresinden EfG ile iletişim kurunuz.

Kişisel Bilgilerin Otomatik Olarak Toplanması

E-posta yoluyla iletişime geçtiğimiz durumların yanı sıra web sitemizi ziyaret ettiğiniz durumlarda EfG ve hizmet sağlayıcıları otomatik olarak belli tipte bilgileri toplamak için tanım bilgisi, web işaretçisi ve diğer teknolojileri kullanır. Bu türde bilginin toplanması, sizin çevrim içi deneyiminizi ihtiyacınıza göre düzenlememizi; EfG çevrim içi varlığının performans, kullanım ve etkinliğini iyileştirmemizi ve aynı zamanda pazarlama faaliyetlerimizin etkinliğini ölçmemizi mümkün kılar.

IP Adresleri

IP adresi, internete her eriştiğinizde bilgisayarınıza tahsis edilen bir numaradır. Bu adres, bilgisayarlar ile sunucuların birbirlerini tanımaları ve birbirleri ile iletişimde bulunmalarına izin verir. Ziyaretçilerden geldiği belirlenen IP adresleri, BT güvenlik ve sistem teşhisi amacıyla kaydedilebilir. Bu bilgi ayrıca toplu biçimde web sitesi trendi ve performans analizi için de kullanılabilir.

Tanım Bilgileri (Cookies)

Tanım bilgileri ya da çerezler, bizi her ziyaretinizde bilgisayarınıza ya da internet erişimi olan cihazınıza yerleştirilebilir. Bu bilgiler, sitenin bilgisayarınızı ya da cihazınızı hatırlamasını sağlar ve bir dizi amaca hizmet eder. 

Birçok tarayıcı tanım bilgilerini otomatik olarak kabul ediyor olsa da, tarayıcı ayarlarınızdan (genelde tarayıcınızın Araçlar ya da Seçenekler menüsünde bulunan) tanım bilgilerini kabul etmeyi ya da etmemeyi seçebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman tanım bilgilerini cihazınızdan silebilirsiniz. Ancak tanım bilgilerini kabul etmezseniz, web sitesi özelliklerimizi tam olarak tecrübe edemeyeceğinizi göz önünde bulundurunuz.

Tanım bilgileri tek başlarına bize e-posta adresinizi bildirmez ya da sizi kişisel olarak teşhis etmez. Analitik raporlarımızda IP adreslerinin de içinde olduğu başka tanımlayıcılar elde edebiliriz fakat bu ziyaretçileri tek tek teşhis etmeyi değil, web sitelerimizin ziyaretçi sayısını ve ziyaretçilerin coğrafi dağılımını öğrenmeyi amaçlar.

Google Analytics

EfG, Google Analytics kullanır. EfG’nin Google Analytics’i nasıl kullandığına dair daha fazla bilgiye şuradan ulaşılabilir: http://www.google.com/analytics/learn/privacy.html

Konum Bazlı Araçlar

EfG, bilgisayarınızın ya da mobil cihazınızın coğrafi konumunu saklayabilir ve kullanabilir. Bu konum verileri, coğrafi konumunuza göre ilginizi çekeceğine inandığımız araştırmalara ilişkin size bilgi sağlamak ve konum bazlı ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla toplanır.

Sosyal Medya Araçları ve Uygulamaları

EfG web sitesi, Facebook Beğen butonu ya da Twitter aracı gibi üçüncü taraf sosyal medya uygulamalarını paylaşmayı mümkün hale getirmek için işlevsellik içerebilir. Sosyal medya içeriklerinin amacı bilgi ve içerik paylaşımını kolaylaştırmaktır. Ayrıca, EfG web siteleri; blog, forum, kitle kaynaklı çalışma ve diğer uygulama ve hizmetlere yer verebilir.

Bu sosyal medya uygulamaları sizin EfG web sitelerini kullanımınıza dair bilgileri toplayabilir ve kullanabilir. Bu tür sosyal medya uygulamaları, uygulamayı sağlayan şirketlerin gizlilik politikaları tarafından yönetilir. Bu şirketler veya bunların bilgi kullanımı üzerinde denetimimiz veya sorumluluğumuz yoktur. 

Çocuklar

EfG, çocukların kişisel gizliliğine, özellikle de çevrim içi bir ortamda korumaya önem vermektedir. Sitelerimiz özellikle 15 yaşın altındaki çocuklar için veya onlara yönelik olarak tasarlanmamıştır. Profesyonel hizmetler sağlamak üzere girilen bir taahhüt dışında politikamız kesinlikle 15 yaş altındakilerin bilgisini bilerek toplamayı veya muhafaza etmeyi içermez.

Bilgi Paylaşımı

Yasal mesleki ve iş ihtiyaçlarımızın gerektirdiği, sizin taleplerinizi yerine getirdiğimiz ve/veya kanun veya mesleki standartların gerektirdiği veya müsaade ettiği durumlar haricinde iştirakimiz olmayan üçüncü taraflarla kişisel kimlik bilgilerini paylaşmayız. 

Bazı durumlarda, taleplerinizi karşılamamıza yardımcı olmak üzere namımıza çalışan dış şirketler veya hizmet sağlayıcıları ile de EfG sizin hakkınızdaki bilgiyi paylaşabilir. Ziyaretçiler, EfG web sitelerinde bilgi paylaşımı yaparak bu paylaşımı kabul etmiş olurlar. 

EfG, ayrıca ilgili kanunların, mahkeme kararlarının veya devlet düzenlemelerinin gerektirdiği hallerde, devlet veya emniyet teşkilatının taleplerine yanıt vermek amacıyla bilgiyi ilgili kurumlarla paylaşabilir.Bu paylaşımlar, aynı zamanda veri gizliliği veya güvenlik denetimleri için ve/veya bir şikayeti veya güvenlik tehdidini incelemek veya bunlara müdahale etmek için de gerekebilir.

EfG, bilgileri herhangi bir şekilde üçüncü tarafa satmaz ve/veya doğrudan pazarlama kullanımı için paylaşmaz.

Erişim

Eğer EfG’ye kişisel bilgi vermiş bulunuyorsanız, çoğu durumda bilgiyi güncellemek amacıyla ya da herhangi bir yanlışı düzeltmek üzere söz konusu verilere makul erişim hakkınız vardır. Ayrıca info@efgarastirma.com ile irtibata geçerek hakkınızdaki bilgilerin güncellenmesi veya kaldırılması talebinde bulunabilirsiniz.

Veri Güvenliği ve Bütünlüğü

EfG; kişisel bilgileri yetkisiz kayıp, amaç dışı kullanım, değiştirme veya tahribattan korumak üzere makul güvenlik politikalarını ve prosedürlerini yürürlüğe koymuş bulunmaktadır. Ancak EfG’nin tüm çabalarına rağmen bütün tehditlere karşı güvenlik kesin olarak garanti edilemez. Kişisel bilgilerinize erişim, sadece bilmesi gereken kişilere erişim sağlanacak şekilde elimizden geldiğince sınırlı tutulacaktır. Verilere erişimi olan bireylerin söz konusu bilgilerin gizliliğini devam ettirme zorunlulukları vardır. EfG olarak, kişisel bilgileri sadece bir bireyin talebini yerine getirmek için gerekli olduğu süre boyunca veya söz konusu kişi bilginin silinmesini isteyene kadar saklamak üzere makul çabayı göstermekteyiz.

Diğer Sitelere Bağlantılar

Lütfen EfG web sitelerinin, bu Gizlilik Bildirimi’ne tabi olmayıp kısmen de olsa bu beyandan farklı olabilecek başka gizlilik bildirimlerine tabi diğer sitelere bağlantılar içerebileceğinin farkında olunuz. Herhangi bir kişisel bilgiyi paylaşmadan önce ziyaret ettiğiniz her bir web sitesinin gizlilik politikasını gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Bu Politikada Yapılacak Değişiklikler

Güncel gizlilik uygulamalarımızı yansıtması açısından EfG bu Gizlilik Bildirimi’ni zaman zaman değiştirebilir. Bu bildirimde değişiklikler yaptığımız zaman, bu sayfanın sonundaki güncelleme tarihini düzeltiriz. EfG’nin bilgilerinizi nasıl koruduğu hakkında bilgi edinmek üzere sizi bu Gizlilik Bildirimi’ni belirli aralıklarla gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Politika Hakkında Sorular ve Yürütme

EfG, sizin kişisel bilgilerinizin çevrim içi gizliliğini korumaya büyük önem vermektedir. Kişisel olarak tanımlanabilecek bilgilerinizin yönetimi hakkında tarafımıza herhangi bir soru veya yorumunuz varsa, lütfen bizimle iinfo@efgarastirma.com   adresinden temasa geçiniz. Ayrıca bu adresi Gizlilik Bildirimi ile ilgili herhangi bir kaygınızı iletmek üzere de kullanabilirsiniz.

Güncelleme
01 Ekim 2016